شانس‌های اصلی اسکار امسال کدامند؟

0
432
شانس حضور در اسکار

هر ساله از میان حدود هزار فیلمی که در هالیوود ساخته می‌شود فیلم‌های زیادی شانس حضور در اسکار دارند و از میان آن‌ها برخی برنده جوایز نیز می‌شوند.
برگزاری جشن سینمایی اسکار، با اما واگرهای زیادی مواجه شده است و اصلا مشخص نیست که آیا این جشن سینمایی برگزار می‌گردد یا نه؟ و حتی اگر قرار به برگزاری هم باشد نحوه برگزاری آن نامعلوم می‌باشد.
اهمیت اسکار به این جهت است که به فیلم‌سازی، خط و جهت می‌دهد و با همین جوایز و سیاست‌هایی که دارد، بدنه‌ی سینمای حرفه‌ای آمریکا را شکل داده است.
امسال نیز طبق روال هرساله، فیلم‌هایی اکران شدند و یا در آینده اکران خواهند شد و برای حضور در اسکار وارد عمل می‌شوند. در ادامه عناوین اصلی فیلم‌هایی که شانس حضور در اسکار و گرفتن جایزه را دارند معرفی می‌کنیم.

مانک ساخته دیوید فینچر

فیلم مانک

در فیلم سیاه و سفید مانک، ماجرای ساختن فیلم همشهری کین که فیلمی مطرح در تاریخ سینماست به تصویر کشیده شده است. رسانه‌های هالیوودی درباره این فیلم این‌گونه اظهار نظر کرده اند که با بازیگری گری اولدمن، فیلم خاصی خواهد شد.
شاید در نگاه اول، فیلم خیلی جالبی به نظر نرسد اما تجربه ثابت کرده است که فیلم‌های دیوید فینچر، هم در گیشه موفق بوده‌اند و هم در جشنواره‌های سینمایی گوناگون.

عقیده ساخته‌ کریستوفر نولان

فیلم عقیده

تنت (عقیده)، یک درام حماسی جاسوسی می‌باشد که توانست در دوران شیوع کرونا و تعطیلی سینماهای جهان، در گیشه سرمایه را برگرداند اگرچه که سود مورد انتظار را به دست نیاورد.
کارگردان این فیلم، آثار ارزشمندی مانند اینسپشن و بتمن را در کارنامه خود دارد.

سرزمین آواره‌ها ساخته کلویی ژائو

فیلم سرزمین آواره ها

فیلم سرزمین آواره‌ها، داستان زنی به نام فرن با نقش آفرینی فرانسیس مک دورمند را روایت می‌کند که در یک بحران اقتصادی، تمام دارایی‌اش را از دست می‌دهد و بعد از آن تصمیم به سفر به غرب آمریکا می‌گیرد.
Nomadland (سرزمین آواره‌ها)، به سبب اینکه در جوایز سینمایی حضور موفقی داشته و عنوان بهترین فیلم را از آن خود کرده است، یکی از شانس‌های اصلی اسکار می‌باشد.
کلویی ژائو، کارگردان این فیلم، در بخش‌های مختلف نامزد شد و موفق به کسب جایزه‌ی اصلی شد.

اخبار دنیا ساخته‌ پل گرینگرس

فیلم اخبار دنیا

فیلم اخبار دنیا که اخیرا تیزر آن رونمایی شده است، از دیگر شانس های حضور در اسکار است. این فیلم با داستان جالب و متفاوت و حضور بازیگر نوجوان دختر، برای نوجوان نیز دارای جذابیت می‌باشد و به فضا و فرهنگ وسترن آمریکایی وفادار است.

شرلی ساخته جوسفین دکر

فیلم شرلی

فیلم شرلی با بازی الیزابت موس یکی از شانس‌های اصلی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در اسکار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید