تئاتر شب و نازی، من و تب، آماده اجراست

0
156
تئاتر شب و نازی، من و تب

صدرالدین زاهد، کارگردان، مدرس و بازیگر تئاتر، در رابطه با فعالیت‌های اخیرش، اینگونه اظهار نظر کرد: طرح‌ها و ایده‌های بسیاری برای اجرا در نظر دارم اما بحران کرونا مانع از عملی شدن آنها می‌شود. اما در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات، علاقه‌مند هستم که اثری را به صحنه ببرم. معتقدم این روزها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری امکان اجرا در فضای باز وجود دارد به عنوان نمونه پارک زعفرانیه مکان مناسبی برای اجرای تئاتر با تماشاگر محدود و رعایت فاصله مناسب است.

وی ادامه داد: نمایشنامه‌ای بر اساس شعر بلند زنده یاد حسین پناهی با عنوان شب و نازی، من و تب، نوشته‌ام و آن را با قصه‌ها و ضرب‌المثل‌های ایرانی و اشعار حافظ و خیام درآمیخته‌ام. این اثر نمایشی پیش از این در آلمان و پاریس اجرا شده و قابلیت روی صحنه رفته در همین شرایط را هم دارد.

زاهد درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی توضیح داد: این نمایش اثری موزیکال به حساب می‌آید و تنها ۲ بازیگر دارد که چند موزیسین نیز به صورت زنده آن‌ها را همراهی می‌کنند. نمایش فضایی عاشقانه دارد و بازگشت به خویشتن را تداعی می‌کند. شخصیت حسین پناهی نیز در اثر مستتر است اما نمایش مستقیماً درباره او نیست.

وی در پایان درباره اجرای نمایش افسانه ببر بیان کرد: نمایش افسانه ببر سه سال قبل، ۲ اجرا در جشنواره تئاتر فجر و سپس چند اجرای محدود در پردیس تئاتر شهرزاد داشته است اما دیگر به صحنه نرفت. من آمادگی این را دارم که این اثر نمایشی را هم به صحنه ببرم. این نمایش بر اساس نمایشنامه داریو فو و با تلفیق تکنیک‌های نمایش ایرانی همچون نقالی، سخنوری و افسانه گویی برای اجرا تنظیم شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید